Poniżej podpowiemy jak odpowiednio zaaranżować salon do Twoich potrzeb.

  1. Salon jako miejsce relaksu – w gronie najbliższych, w centaralnym miejscu powinien zostać usytułowany wygodny narożnik lub sofa wraz z podręcznym stolikiem kawowym, po przeciwnej stronie zaaranżowana ściana multimedialna.
  2. Salon/Jadalnia – to przestrzeń, w której przyjmujesz gości, uzupełnij go o duży stół z krzesłami oraz witrynkę lub komodę na szkło i dodatki.
  3. A jeśli salon to miejsce, w którym chętnie odpoczywasz z książką, to wyeksponuj biblioteczkę, zadbaj o mały stolik kawowy, wygodny fotel i dodatkowe oświetlenie.
  4. Salon z sypialnią – Najprostszym rozwiązaniem na stworzenie sypialni w salonie jest zakup sofy z funkcją spania, jeżeli jednak nie chcesz zrezygnować z łóżka, zastanów się nad wydzieleniem niewielkiej przestrzeni na sypialnię. Można ją odgrodzić ścianką, regałem lub szklanymi drzwiami.
  5. Biuro w salonie? Nic trudnego! Zorganizuj przestrzeń według własnych potrzeb: jeśli korzystasz jedynie z laptopa, to nie potrzebujesz dużego biurka. Wystarczy niewielki blat z jedna szufladą na akcesoria. Jeśli pracujesz z dużą ilością dokumentów, potrzebujesz wówczas biurko z większym blatem szufladami oraz półkami na segregatory i teczki. Aby ukryć biurowy charakter salonu, możesz zamontować przesuwne drzwi. Jeżeli Twój salon nie posiada możliwości metrażowych na usytuowanie biurka, możesz wykorzystać stół jako miejsce do pracy.

Bogata oferta Gała Meble pozwali urządzić salon w każdej stylistyce, jeżeli nie wiesz na który się zdecydować przedstawiamy 11 najpopularniejszych stylów w meblarstwie, ponieważ to właśnie od jego wyboru powinniśmy zacząć urządzanie wymarzonego miejsca. Wybór stylu, który będzie dominował w salonie ułatwi nam dobór odpowiednich mebli i dodatków.


Styl nowoczesnyprzestronnie, przejrzyście i prosto. To styl niezwykle oszczędny w formie, funkcjonalny, bez zbędnych dekoracji. Uwaga! Styl nowoczesny (inaczej modernistyczny) to nie to samo co styl współczesny. Pierwszy to nawiązanie do tego co już królowało, drugi to określenie tego, co aktualnie jest najmodniejsze w aranżacji wnętrz.


Styl skandynawski – jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz w obecnych czasach. Proste formy, biały kolor jako baza plus uzupełniające barwy szarości, czerni czy beżu, naturalne materiały w postaci tkanin tj. poduszki, koce, zasłony, drewniane wstawki w meblach stworzą Twoje wnętrze jako przytulną oazę.


Styl klasyczny – to doskonały wybór dla osób, które nie lubią zmian. Ponadczasowe rozwiązania, materiały wysokiej jakości i eleganckie detale. Stonowane kolory, najczęściej w ciepłych barwach beżu czy brązu, ozdobne akcesoria tj. oświetlenie, sztukateria ścienna lub uchwyty meblowe.


Styl industrialny (loftowy) – wyjątkowo modny styl industrialny, inaczej zwany loftowym. Ogromne otwarte przestrzenie, duże okna surowe materiały tj. beton, szkło, metal, nietypowe połączenia np. krzesła w różnych kolorach charakterystyczne oświetlenie – metalowe klosze lub odsłonięte żarówki. Najczęściej na urządzenie w takim stylu wykorzystuje się ściany z surowej cegły oraz drewniane belki, stropy itp.


Styl eklektyczny – to rozwiązanie dla osób, które nie potrafią zdecydować się w jakim stylu urządzić swoje wnętrze. Różne kolory, style nie rzadko wykluczające się, pozornie niepasujące do siebie materiały które jak się okazuje w efekcie końcowym tworzą spójną i ciekawą całość. Urządzając mieszkanie w stylu eklektycznym, należy wykazać się ogromnym wyczuciem, ponieważ balansuje on na granicy kiczu i stylowego chaosu.


Styl rustykalny – To wnętrza ciepłe, przytulne i kojarzące się z upalnymi wakacjami na sielskiej wsi. To świetny wybór dla osób, które lubią żyć w zgodzie z naturą i bez pośpiechu – jasne kolory, ludowe wzory, naturalne materiały, meble z efektem nadgryzienia zębem czasu, mnóstwo polnych kwiatów, a w kuchni królują warzywa ogrodowe. Często w tej stylistyce zastosowanie ma decoupage.


Styl glamour – masywne pikowane sofy, meble i dodatki na wysoki połysk, błyszczące, kryształowe żyrandole – do tego dużo luster. Wnętrze urządzone w stylu glamour ma być bogate, pełne przepychu i blichtru. Urządzając mieszkanie w tym stylu, należy jednak zachować umiar – aby nie przesadzić z błyskiem i luksusem.


Styl vintage – to harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością, można byłoby określić mianem pięknego bałaganu. Tu w zasadzie wszystkie chwyty są dozwolone, a mieszanie stylów i epok nawet pożądane. Łagodne formy, zaokrąglone brzegi i krawędzie, charakterystyczne dodatki to porcelana, świeczniki, świeże kwiaty.


Styl boho – kontrolowane szaleństwo! Kolorowy, fantazyjny i niezobowiązujący styl – królują naturalne materiały w dodatkach – wiklina, bambus, drewno oraz jasne meble, najlepiej w naturalnej kolorystyce.


Styl Hamptoninspirowany nadmorskimi klimatami. Dużo jasnoniebieskich barw i neutralnych odcieni drewna, zwiewne zasłony, duże lampy i lampiony. To styl sprzyjający wyciszeniu, dlatego nie ma tam krzykliwych kolorów i rozpraszających wzorów. Harmonia, spokój i ład.


Styl art déco – nawiązuje do minionych epok w antycznych dodatkach, sztukateriach a także mocno bazuje na nowoczesności w postaci np. geometrycznych wzorów. Meble często mają zaokrąglone formy, to klasyka, elegancja i perfekcyjnie dopracowane detale.