Jasne meble mogą być doskonałą bazą, są szczególnie polecane do wnętrz słabo doświetlonych i małych w takim przypadku świetnym wyborem będą zestawy mebli kuchennych na wysoki połysk – lustrzane fronty odbijają światło, dzięki czemu wnętrze wyda się przestronniejsze.

Ciemne kolory niestety zmniejszają optycznie przestrzeń  w małych, ciasnych wnętrzach będą działać dość przytłaczająco.

Dla miłośników minimalizmu dedykowane są górne szafki o różnych głębokościach dające dużo miejsca do przechowywania a także wiele możliwości aranżacyjnych. Żeby pomieszczenia nie wyglądało zbyt sterylnie, możemy zastosować otwarte półki w wybranej części lub zrezygnować z górnej zabudowy nad blatem roboczym. Szafa cargo to popularny sposób na stworzenie mini-spiżarni w naszej kuchni. co zapewnia wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Meble klasyczne do kuchni są idealną odpowiedzią na potrzeby tych, którzy szczególnie cenią sobie tradycyje, przeszklone kredensy i szafki przeznaczone do ekspozycji wspomnień.

Modne w ostatnim czasie otwarte kuchnie nie zawsze muszą oznaczać brak intymności w strefie gotowania, z powodzeniem możemy zastosować różnego rodzaju przesłony, dzięki którym zachowamy pewną dozę swobody.

Istotnym aspektem jest odpowiednie wymierzenie blatu kuchennego. Jeżeli istnieje możliwość, przed kupnem blatu najlepiej  dokonać pomiaru złożonych i wypoziomowanych szafek. W przypadku zakupu blatu równocześnie z szafkami należy skonsultować się ze sprzedawcą w celu ustalenia prawidłowego wymiaru blatu. Tolerancja szerokości szafek kuchennych może wynosić do 3mm na metr bieżący

Należy również pamiętać o doborze odpowiedniego cokołu pod względem wymiarowym kolorystycznym.